Endüstriyel Mutfak Nedemek ?

Öncesinde biraz endüstriyel mutfak ne demek bunu incelemek gerekebilir. Endüstriyel kelime anlamı olarak “ sanayi tipi ” anlamına gelen bir kelimedir. Endüstriyel mutfak denince de aklımızda oluşacak tanım “sanayi tipi mutfak” anlayabiliyoruz. Yani mutfağın imalat alanı olduğu bunu daimi olarak ürünü satmak üzere kurgulanmış mekân olarak düşünebilirsiniz.
Endüstriyel Mutfak Mantığı
Mutfak ne zaman endüstriyel mutfak dönüşmelidir? Eğer mutfakta üretilen yemekten para kazanılan yani işi profesyonel anlamda yapan her yerde endüstriyel mutfak bulunmak zorundadır. Veya tanımı biraz daha anlatmaya çalışırsak, daimi yapan, bundan para kazanılan ve sürekli hizmet vermeye devam etmek zorunda olan mutfaklar; endüstriyel mutfak mantığı ile düzenlenmiş olmalıdır.
Endüstriyel Mutfak Malzemeleri
Endüstriyel mutfaklar, kullanılan tüm ekipman ve malzemenin ekipman kalitesi ve özellikleriyle önem arz ettirmesi gereken yerlerdir. Mutfak endüstrisinin beklentileri esasında çok açıktır, müşterisine temiz, sağlıklı ve kaliteli yemeği sunarken mutfakta çalışanları rahat ettirmeli ve mutfak profesyonellerini üzmemeli ve yormamalıdır.
Endüstriyel Mutfak malzemeleri neden amatör mutfak malzemeleri kadar şirin ve sıcak bir görünümü acaba neden yok? Malzemenin çoğunun metal yüzeyli olması ve aşınmaya karşı dirençli imal edilmiş olması bu şekilde düşünmenize neden olabilir. Bu mutfakların görünüşünden ziyade işlevi ile öne çıkmaktadır.
Kimler endüstriyel mutfak ekipmanlarına (endüstriyel mutfak malzemelerine) ihtiyaç duymaktadır.

1- Cafe (kafe) sahipleri,
2- Yeni cafe (kafe) açmak isteyenler,
3- Restaurant (restoran, lokanta) sahipleri,
4- Yeni restaurant (restoran, lokanta) açmak isteyenler,
5- Otel satınalmacıları,
6- Otel kurulumu yapanlar, yönetimi yapanlar,
7- Tabldot yemek satan üreticileri ve fabrikaları,
8- Tabldot hazır yemek dağıtan Catering firmaları
9- Okul yemekhaneleri,
10- Okul kantinleri,
11- Yurt yemekhanelerinde ve küçük yurt sahiplerinde
12- Askeri yemekhaneler
13- Askeri yemekhanelere yemek gönderen ve bu yemekleri yapan Catering Firmaları
14- Fabrika ve sanayileri içerisinde yemek dağıtımı yapan yemekhaneler,
15- Uygulama otel mutfakları,
Özellikle de Endüstriyel Bulaşık Makineleri ve Kullanmak Zorundadırlar.
Bu Makineleri uygun fiyata ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma var mı?
Tabiki de bu firma her türlü ihtiyacınıza karşılık gelebilecek. Endüstriyel Mutfak (Sanayi Mutfağı) konusunda uzman ve 1 numaralı Endüstriyel Mutfak Sektörü Firmasıdır. Bu önemli firmanın ismi SKTURK dür.SKTURK müşteri memnuniyeti için 7/24 sizinle iletişime hazır bir altyapısı bununla birlikte teknolojiyi takip eden bir sistemi ile sizlere bu konuda önemli bir ölçüde ürünlerinde geliştirmeyi aynı doğrultuda takip etmektedir eğer yeni bir gıda sektöründe bir kuruluş açtıysanız ilk başvurmanız gereken yer SKTURK’dür.Sizin için güvenli bir şekilde alışveriş olanağı sunar fiyat konusunda ise hiç dert etmenize bile gerek yok SKTURK istediğiniz zaman bir adım ötenizde.

Bir önceki yazımız olan Skturk Endüstriyel Buzdolapları başlıklı ürünümüzüde de incelemenizi öneririz.

Facebook Twitter Rss Flickr
Mesaj Bırakın
Mesajınız başarıyla gönderildi!