Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Mutfakta Skturk Dedi

Haliç’e konumlanmış Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul kampüsünde uygulamasını gerçekleştirdiğimiz proje dar bir alanda tasarladığımız mutfakta neler yaratabileceğimizin sunumudur aynı zamanda. A’la carte restaurant ve butik pasta çikolata imalatı olarak planlanan projede minimum ekipman ve personelle günlük yaklaşık beş yüz kuver çıkmaktadır. Ekipmanların seçiminde Türk markalarının yanı sıra Winterhalter bulaşık yıkama makinası; fırın olarak İtalyan Unox; çatal bıçakta ise yine Türk Malı Hisar tercih edilmiştir.

Açıldığı günden bugüne kısa zaman geçmesine rağmen Knot Cafe lezzetleriyle, sunumları ve eğlenceli konseptiyle Üniversite’nin favori duraklarından birisi haline gelmiştir.

Planlama aşamasında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta mutfak trafiğinin hızlı bir biçimde aksamadan gerçekleşmesidir. Adil Bey’le planlama aşamasında

Geri dönüş olarak Adil Bey bize memnuniyetlerini iletmiştir. Mutfağın kurulumunundan bu yana geçen 1 yıl içinde periyotik bakımları hariç arıza nedeniyle servis talepleri olmamıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Dogru Ekipman Planlanmasi başlıklı ürünümüzüde de incelemenizi öneririz.

Facebook Twitter Rss Flickr
Mesaj Bırakın
Mesajınız başarıyla gönderildi!