istanbul endüstriyel mutfak

istanbul endüstriyel mutfakTürkiye’de endüstriyel mutfak sektöründe bulunan birçok firma mevcuttur. Bu firmalar küçük işletme, orta ve büyük olarak ayırdığımızda yüzlerce firma orta çıkmaktadır. Bu firmalardanda eleme yaptığımız zaman toplamda en fazla işin gerçekten ustası desek yeridir diyebileceğimiz en fazla 20 firma sayabilmekteyiz, bu sayıda doğal olarak ithalat ve ihracat yapma konusunda öncelikli firmalar olmasına rağmen  Türkiye ihtiyacını karşılamakta sorun yaşanmaktadır, günümüzde hızla gelişen endüstriyel mutfak sektörü çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasının yanında kalitesinide avrupa ve amerikadaki ülkelerin seviyesine getirmiş bulunmaktadır.

Ülkemizde en büyük metropol konumunda olan istanbul ise Türkiye nüfusunun neredeyse 1/4 ünü konumlandırmaktadır bundan dolayıda istanbul çok dolu ve zor bir şehir oldu desek yanlış söyediğimizi sanmayız, bukadar yoğun bir kalabalığın olduğu yerde buna orantılı olarak birçok gıda ve konaklama mekanları ve hatta dinlenme tesisleri açılmaktadır veya hazırda işler durumda olan mekanların yenilenmesi tadilatı gibi işlerin birçoğu sürekli yapılmaktadır. Bu durumların olmasından sebep birçok endüstriyel mutfak ve endüstriyel buzdolabı firması istanbulda bulunmaktadır. Bu firmaların çoğunun burda olmasından dolayı anadoluda yapılan işler bile istanbuldaki firmalara yaptırılmaktadırlar, bunlar  istanbulda üretilip anadoluya hatta yurt dışındaki bütün ülkeler ihracatı yapılmaktadırlar. İstanbul bu konuda kalıplaşmış bir yer olduğu için artık her iki yakada belli pilot bölgeler oluşmuştur, avrupa yakasında kasımpaşa da bahariye caddesini boydan boya kaplayan endüstriyel mutfak ve soğutma ekipmanları firmaları boydan boya sıralanmaktadırlar. Endüstriyel mutfak sektörünün doğuşuda bir nevi kasımpaşada olmuştur, buradaki küçük çaplı birkaç firmanın doğmasıyla başlayan bu serüven ihtiyacın çok olması ve rekabet olmamasından dolayı yavaş yavaş birçok kişiyi bu sektöre itmiştir, bahariye caddesi denildiği zaman endüstriyel mutfak akla gelmektedir.

Anadolu yakasında ise son seneler ümraniye de tepeüstü yoğunlaşmaya başlamıştıki şuan bütün firmaların mağaza veya ofisleri bu bölgede açılmıştır, birçok küçük imalatçı ve bayilerinde bulunduğu ümraniye tepe üstü anadolu yakasının endüstriyel mutfak ve soğutma konusunda ikinci gözde ve güzide mekanı olmuştur. Bir diğer bölge ise topkapı tim1 ve tim2 dir, buralarda tamamen endüstriyel buzdolabı ve soğutma ekipmaları konusunda yoğunlaşan bölge genelde ikinci el ürünler yada piyasada ucuz kalitesiz malların yapılıp satıldığı yer olarak bilinmektedir, burada en çok rağbet gören kişiler veya firmalar ise tamir konusunda öne çıkan yerler ve servis hizmeti veren firmalardır. burada istediğiniz her ürünü tamir ettirebilirsiniz, endüstriyel buzdolabından, fırına kadar, bulaşık makinesinden pişirici gruplarına kadar her ürün için mutlaka bir yöntemleri bulunmaktadır, eğer tamir olucak ürünün yedek parçası yok ise orada mutlaka ona bir kılıf uydurup cihazınızı çalışır duruma getirirler.

Bir önceki yazımız olan Otel Malzemeleri başlıklı ürünümüzüde de incelemenizi öneririz.

Facebook Twitter Rss Flickr
Mesaj Bırakın
Mesajınız başarıyla gönderildi!