Büyük Düşünün

Sanayi Soğutma ve Mutfak Ekipmanları Ar-Ge

Ar-Ge Lideri SkTürk Global Tedarikçi Olma Hedefine Yürüyor
Sktürk Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde, kurum olarak sektörün rekabet gücünün artırılması için Ar-Ge faaliyetlerini öncelikli planlamalarına aldıklarımızı belirtiriz.
2023 vizyonu doğrultusunda, Endüstriyel Mutfak ve Buzdolabı sektöründe global tedarikçi olma hedefini ortaya koyan sktürk Ar-Ge merkezlerinin teknoloji seviyelerinin artırılmasını için çalışmalara hız verdi.
Ar-Ge ile Küresel’e’ sloganı ile yola çıkmış olan bir kurumuz. Doğal olarak bu durum da Sktürk’ ayrı bir sorumluluk yüklüyor.”
Rusya’dan Meksika’ya Türk yatırımı
Özellikle geçerli performans kriterleri oluşturulması gerektiğine dikkat çeken sktürk, yurtiçinde ve yurtdışında üniversite ve otomotiv endüstrileriyle işbirliklerine devam ettirmektedir ve ana sanayi ile işbirliğinin artırılmasına önem vermektedir. sktürk olarak son 10 yılda, 22 ayrı ülkede 47 adet yatırım gerçekleştirilmiştir, “Rusya, Meksika ve Brezilya’da giderek artan endüstriyel soğutma, bu ülkeleri önemli bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Sktürk bu ülkelere yatırımda bulunarak küresel tedarikçi olma yolunda ilerlemektedir.. 2013 yılı içinde bu bağlamda sktürk, Çin Temsilciliği’nin açılması için çalışmalarımız sürmektedir. 2014‘de yapılacak çalışmalar ile birlikte, ABD Temsilciliğimizi de faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Meksika, Rusya ve Brezilya’daki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz”
Ar-Ge’de performans kriteri olmalı
Sktürk, Ar-Ge konusunda yapılan çalıştaylarda, öne çıkan talepleri şöyle sıraladı:
– Üretilen bilgilerin gizliliği sağlanmalıdır ve bu bilgiler Türk soğutma ve paslanmaz Sanayi’nin gelişimi için kullanılmalıdır.
– Yönetmelikten kaynaklanan sıkıntılar değerlendirilmeli ve değişiklikler yapılmalıdır.
– En önemlisi ise Ar-Ge Merkezleri KOBI seviyesinde yaygınlaştırılmalıdır.
Bu kriterler doğrultusundan fiyat ve kalite performansından ödün vermeden en kaliteli ürünü en uygun fiyata bütün dünyaya türk markası olan SkTürkü en üst seviyeye taşımaktır.

Bir önceki yazımız olan SKTÜRK DÜNYAYA MUTFAK SATIYOR başlıklı ürünümüzüde de incelemenizi öneririz.

Facebook Twitter Rss Flickr
Mesaj Bırakın
Mesajınız başarıyla gönderildi!